Ndryshimi mes inspektimeve të "Lasgush Poradeci"

ska përmbledhje të redaktimeve
[[File:Pogradec Promenade.jpg|thumb|Statuja kushtuar Lasgush Poradecit në qytetin e tij [[Pogradec]]]]
{{Infobox shkrimtar
| titulli =
| emri = Llazar Sotir Gusho
| pseudonim = Lasgush Poradeci
| foto =
| emri i vërtetë = Llazar Sotir Gusho
| lindja = [[27 Dhjetor]] [[1899]]
| vdekja = [[12 Nëntor]] [[1987]]
| prejardhja =[[Pogradec]], [[Shqipëri]]
| rryma =
| profesioni = {{Flatlist|
*Shkrimtar
*Poet}}
 
 
'''Llazar Sotir Gusho,''' ([[27 dhjetor]] [[1899]] – [[12 nëntor]] [[1987]]), i njohur si Lasgush Poradeci, ishte një poet dhe shkrimtar [[shqiptar]].