Ndryshimi mes inspektimeve të "Çakalli"

621 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
{{Speciesbox
{{Duke punuar|--[[Përdoruesi:Punetor i Rregullt5|Punëtor i Rregullt]] ([[Përdoruesi diskutim:Punetor i Rregullt5|diskutimet]])}}
| color = beige
| name = Çakalli
| image = Black_Backed_Jackal_Masaai_Mara_April_2008.JPG
| image_width = 250px
| image_caption = Çakall në Masaai Mara
| regnum = [[Animal]]ia
| phylum = [[Chordate|Chordata]]
| classis = [[Mammal]]ia
| ordo = [[Carnivora]]
| familia = [[Canidae]]
| genus = ''[[Canis]]''
| genus_authority = në pjesë
| subdivision_ranks = Llojet
| subdivision =
[[Golden jackal]], ''Canis aureus''<br>
[[Side-striped jackal]] ''Canis adustus'' <br>
[[Black-backed jackal]] ''Canis mesomelas''
| range_map = Jackals.png
| range_map_width = 250px
}}
'''Çakalli''' kafshë gjitare grabitqare më e vogël se ujku, me qime të kuqërreme, që ushqehet zakonisht me ngordhësira dhe që nxjerr një angullimë të fortë.