Dallime mes rishikimeve të "DigitAlb"

60 bytes removed ,  4 vjet më parë
Skeda Digitalb_logo.svg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej DMacks
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Shtova Qytetet ku ka sinjal tokesor)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Skeda Digitalb_logo.svg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej DMacks)
{{per permiresim|16 qershor 2008}}{{pa referenca|28 qershor 2008}}
 
[[File:Digitalb logo.svg|thumb|Shenja Dalluese e Digitalb.]]
 
'''DigitAlb''' është platformë dixhitale satelitore dhe tokësore [[Shqiptare]] nga DigitAlb Sh.A.{{citim i duhur}}. DigitAlb, filloi transmetimet më [[15 korrik]] të vitit [[2004]], dhe mbulon me sinjal dixhital tokësor qytetet kryesore të Shqipërisë : [[Berat]], [[Tiranë]], [[Durrës]], [[Krujë]], [[Elbasan]], [[Vlorë]], [[Shkodër]] {{citim i duhur}}, Korce, Pogradec, Fier. Lushnje etj.