Ndryshimi mes inspektimeve të "Diskutim:Ballaban Pasha"

:::[http://www.albaner.net/Librat/Historia%20e%20Popullit%20Shqiptar.pdf ]--Unsigned edit by Lludha
::::Pra kjo është arsyeja e shpifjes kundër meje? Lexoje me vëmendje parathënien, që nuk është tjetër gjë veçse parathënia e seksionit I, Ilirët. Unë e kam librin fizik dhe çdo seksion i ka autorët dhe parathënien e tij. Kërkoje librin dhe jo PDF të rëndomta në web. Pres kërkimfalje dhe reflektim të thellë nga ti, është e pamundshme që të mos e kesh ditur që në PDF është vetëm parathënie e seksionit Ilirët, sepse kjo bie në sy që në leximin e parë të vëmendshëm.--[[Përdoruesi:Udha|Udha]] ([[Përdoruesi diskutim:Udha|diskutimet]]) 19 korrik 2018 08:20 (CEST)
:::::O zoteri, nuk e kam per turp t'i kerkoj falje njeriu, madje po mendoj se mos Selim Islami dhe Kasem Biçoku jane nje, keshtu duhet t'u kerkoj falje edhe atyre. Por ty te vjen per turp te terhiqesh dhe te kerkosh falje qe do t'i ngecesh artikullit ne kryeradhe mendimin e nje specialisti, qe e ka konstatuar vetem nje gazete (poshte ka Inalçiker, Geger, Noler, Vlorer dhe erudite me radher), qe ka botuar nje shkrim per qamet ne nje website qyqar. Ja po ta servir une nje variant, meqe po i japim Zefit kaq vemendje sa ta mbispecializojme me zor: "Specialisti Paulin Zefi eshte i mendimit se Ballabani ka kryer masakra ndaj popullates arberore" ose edhe me mire '''citoje Frasherin''' meqe bashkendan diskursin e ''masakrave''. Te pakten ma mbyllni gojen me nje burim te hajrit, po them. Nderkohe Biçoku i Anamal-Priftit nuk ta shqipton qofte nje here ate fjale, Noli jo e jo, sepse nuk e vuajne faktin qe burimet e kohes jane plot me hiperbola dhe nuk pesojne asimetrine kulturore sepse zoterojne sensin historik.--[[Përdoruesi:Lludha|Lludha]] ([[Përdoruesi diskutim:Lludha|diskutimet]]) 19 korrik 2018 08:36 (CEST)
584

edits