Ndryshimi mes inspektimeve të "Diskutim:Ballaban Pasha"

→‎Hesap vl: seksion i ri
(→‎Hesap vl: seksion i ri)
:::::::::::Kerkoj vetem te ruhet sensi i mases {{ping|1l2l3k}}, jo te merret kallep i gjithe paragrafi qe m'tregove te wikipedianit me brez te arte per te shelbuar Zefin, sepse ai artikull nga i more ishte faqe e rrethimit te Krujes. Ketu duhet pershtatur ne perkim me titullin e artikullit. Se na u bene keta kryeradhet si gjyqet e Xoxenjve dhe klanit te tij qe t'i behet me gisht grupeve armiqesore e armiqve te popullit. --[[Përdoruesi:Lludha|Lludha]] ([[Përdoruesi diskutim:Lludha|diskutimet]]) 19 korrik 2018 21:19 (CEST)
::::::::::::Lludha, une nuk e cmoj tonin lakonik tendin, pasi eshte krejt i paqarte per nje diskutim serioz. Ti do qe shqiptaret e shekullit XV t'i quash arber, qe eshte fjale tjeter nga "shqiptar". Kjo eshte taktike osmane qe te ndajne shapin nga sheqeri, e te mos e identifikojne kombin shqiptar te shekullit 20-21 me ate te shekullit 15. Burimet nuk e pranojne kete dhe i quajne shqiptare. Une kam qene shume i qarte qe ka pasur luftetare veneciane e napolitane, po popullsia lokale ishte shqiptare, te pakten ne shumice pasi ne Shqiperine Lindore, pra zonen e Dibres e Ohrit ka pasur edhe ca sllave, po shumica kane qene shqiptare. Gjithsesi nese s'te pelqejne burimet, une nuk kam faj. --[[Përdoruesi:1l2l3k|1l2l3k]] ([[Përdoruesi diskutim:1l2l3k|diskutimet]]) 19 korrik 2018 21:28 (CEST)
 
== Hesap vl ==
 
14 mijeshi u katapultua ne kryeradhe, nderkohe qe teksti e thote vete se vjen nga nje kronike qe edhe trupat armike i jep me nje shifer me shume mundesi tejet te fryre. Pra numri eshte sureal. Po mendoja t'i shtonim me mend c'ishte per t'u shtu, jo te merrej me lopate e te hidhej si llaç. Nga ana tjeter Xhufi qe ka guxim te komentoje besojmat e dynjase. --[[Përdoruesi:Lludha|Lludha]] ([[Përdoruesi diskutim:Lludha|diskutimet]]) 19 korrik 2018 21:35 (CEST)
584

edits