Dallime mes rishikimeve të "Gjeografia e Ishujve Sao Tome dhe Principe"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Peshkimi)
vNo edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
 
Si [[pasurit natyrore]] të Ishujve Shën Toma dhe Principe sipas [[CIA-Factboock]] llogariten të jenë : [[Peshkimi]] dhe [[Prurja e ujit]]. Si [[Toka e punueshme|tokë e punueshme]] llogaritet të jetë diku 6.25 % e sipërfaqes së vendit.
 
{{Afrika-gjeo-cung}}
{{Afrika-gjeo}}