Dallime mes rishikimeve të "Wikipedia shqip"

v
70->72
v (70->72)
| të ardhura =
}}
'''Wikipedia Shqip''' është varianti [[shqip]] i [[Wikipedia|Wikipedia-s]], [[Enciklopedia|enciklopedisë]] së lirë. Ajo filloi më [[12 tetor]] [[2003]] dhe sot përmban '''{{NUMBEROFARTICLES}} artikuj'''. Wikipedia shqip e ka vendin e 7072-të në rangun [[https://meta.wikimedia.org/wiki/List_of_Wikipedias Meta]] sipas [[listë]]s së Wikipedia-ve <ref>[[:meta:List of Wikipedias|Lista e Wikipedia-ve]]</ref> dhe vendin e 208-të sipas listës së Wiki-ve më të mëdha.<ref>[[:meta:List of largest wikis|Lista e Wikive më të mëdha]]</ref>
 
== Zhvillimi ==