Dallime mes rishikimeve të "Gjeografia e Siera Leonës"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
vNo edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
 
Si [[pasurit natyrore]] të Siera Leones sipas [[CIA-Factboock]] llogariten të jenë : [[Diamanti|Diamante]], [[Titani]] ''(Ti)'', [[Boksiti]], minerale [[Hekuri]] ''(Fe)'', [[Ari]] ''(Au)'' dhe gurë [[Kromi]] ''(Cr)''. Si [[Toka e punueshme|tokë e punueshme]] llogaritet të jetë diku 6,98 % e sipërfaqes së vendit.
 
{{Afrika-gjeo-cung}}
{{Afrika-gjeo}}