Ndryshimi mes inspektimeve të "Lumi Visla"

7 bytes added ,  2 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (1l2l3k zhvendosi faqen Visla te Lumi Visla nëpërmjet përcjellimit: Lumenj qe nuk kane perhapje ne gjuhe shqipe lihen me emrin ne gjuhen amtare)
v
Etiketa: përpunim burimi 2017
'''Visla''' (polonisht:''Wisła'') - është lumi më i gjatë në [[Polonia|Poloni]]. Gjatësi e lumit është 1047 km ndërsa përfshinë një sipërfaqe prej 194 424 km<sup>2</sup>. Lumi Visla kalonë në mes të disa qyteteve të njohura Polake si: [[Varshava]], [[Kraków]] dhe [[Danzig|Gdańsk]].
 
{{Evropa-gjeo-cung}}
 
[[Kategoria:Lumenj në Poloni]]