Dallime mes rishikimeve të "DigitAlb"

50 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Shtimi i stampes)
{{Infobox company
| name = DigitAlb Sh.A
| logo = DigitAlb 0347.png
| logo_size = 200
| type = Joint stock company
| industry = [[Telecommunication]], [[Publishing]]
| genre =
| founder = [[Dritan Hoxha]]
| area_served = [[Albania]], [[Kosovo]], [[Europe]], [[North America]]
| key_people = Alban Jaho (CEO and shareholder)
| products =
| services =
| revenue =
| operating_income =
| net_income =
| assets =
| equity =
| owner = <br>Union Distribucion Service Albania (10%)<br>DEM Capital (10%)<br>Union Group (10%)<br>Loresa (30%)<br>E&E Investment (10%)<br>Others (30%)
| num_employees =
| parent = Top Media Group Sh.A
| divisions =
| subsid = [[Shqip (newspaper)|Gazeta Shqip]]
| footnotes =
| intl =
| homepage = {{URL|http://www.digitalb.al/|Official website}}
| foundation =
| location_city = [[Tirana]]
| location_country = [[Albania]]
| location =
| locations =
| market cap =
}}
 
 
 
'''DigitAlb''' është platformë dixhitale satelitore dhe tokësore [[Shqiptare]] nga DigitAlb Sh.A.{{citim i duhur}}. DigitAlb, filloi transmetimet më [[15 korrik]] të vitit [[2004]], dhe mbulon me sinjal dixhital tokësor qytetet kryesore të Shqipërisë : [[Berat]], [[Tiranë]], [[Durrës]], [[Krujë]], [[Elbasan]], [[Vlorë]], [[Shkodër]], Korçë, Pogradec, Fier. Lushnje etj.
 
Në [[dhjetor]] të vitit [[2007]] DigitAlb implementon në platformën satelitore të ekzistueshme transmetimin HDTV. {{Infobox company
| name =
| native_name =
| trading_name =
| logo =
| caption =
| type =
| traded_as =
| genre =
| fate =
| predecessor =
| successor =
| foundation =
| founder =
| defunct =
| location_city =
| location_country =
| locations =
| area_served =
| key_people =
| industry =
| products =
| production =
| services =
| revenue =
| operating_income =
| net_income =
| aum =
| assets =
| equity =
| turnover =
| owner =
| num_employees =
| parent =
| divisions =
| subsid =
| homepage =
| footnotes =
| intl =
}}
 
== Informacionet teknike ==