Dallime mes rishikimeve të "Top Albania Radio"

1.746 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Permiresimi i artikullit, shtim i referencave)
{{Infobox kanal televiziv
| name = Top Channel
| logofile = Top Channel Logo.png
| logosize = 200px
| logocaption = Logoja e Top Channel
| logoalt =
| logo2 =
| owner = [[Top Media]]
| established = 30 korrik 2001
| test card =
| test of transmission = 30 korrik 2001
| airdate =
| launch = 1 shtator 2002
| closed date =
| picture format = [[576i]] ([[SDTV]] [[16:9]]) <br> [[1080i]] ([[HDTV]] [[16:9]])
| channeltype = [[Televizion Privat Kombëtar]]
| share =
| share as of =
| share source =
| network = [[DigitAlb]]
| parent = [[Top Media Group]]
| key people =
| slogan =
| motto = Lajmi më parë kalon tek ne!
| country = [[Shqipëri]] [[Kosovë]]
| language = [[Shqip]]
| broadcast area =
| affiliates = [[Televizion]], [[radio]] dhe [[online]]
| headquarters = [[Tiranë]], [[Shqipëri]]
| former names =
| replaced names =
| replaced by names =
| sister names = [[Top News]]
| timeshift names =
| web = {{URL|http://www.top-channel.tv}}
| terr serv 1 = Shqipëri
| terr chan 1 = Analoge/dixhitale
| sat serv 1 = Eutelsat W3C (16E)
| sat chan 1 = 10762 /H/ 27500 / 3/4
| cable serv 1 = [[Digitalb]] (Shqipëri)
| cable chan 1 = 1
| cable serv 2 = [[ABCom]] (Shqipëri)
| cable chan 2 = 2
| cable serv 3 = [[IPKO]] (Kosovë)
| cable chan 3 = 5
| sat radio serv 1 =
| sat radio chan 1 =
| iptv serv 1 =
| iptv chan 1 =
| online serv 1 =
| online chan 1 =
| 3gmobile serv 1 =
}}
 
 
 
'''Top Albania Radio është''' radioja më e madhe në Shqiperi, lindi në 14 Shkurt të vitit 1998 në ditën e të dashuruarëve. Ky medium radiofonik tashmë është shndërruar në radion më të suksesshme në vend, me muzikën më të zgjedhur shqiptare dhe të huaj dhe me edicionet informative të cilat transmetohen çdo 60 minuta me lajmet më të fundit nga vendi dhe bota, por dhe me një larmi programesh kulturore e sportive.