Dallime mes rishikimeve të "Top Albania Radio"

Shtimi i stampes
(Shtimi i stampes)
{{Infobox kanal televiziv
| name = Top ChannelAlbania Radio
| logofile = Top Channel LogoTopAlbaniaRadio98.png
| logosize = 200px
| logocaption = Logoja e Top ChannelAlbania Radio
| logoalt =
| logo2 =
| owner = [[Top Media]]
| established = 3014 korrikShkurt 20011998
| test card =
| test of transmission = 30 korrik 2001
| airdate =
| launch = 114 shtatorShkurt 20021998
| closed date =
| picture format = [[576i]] ([[SDTV]] [[16:9]]) <br> [[1080i]] ([[HDTV]] [[16:9]])
| channeltype = [[TelevizionRadio PrivatPrivate KombëtarKombëtare]]
| share =
| share as of =
| language = [[Shqip]]
| broadcast area =
| affiliates = [[Televizion]], [[radio]] dhe [[online]]
| headquarters = [[Tiranë]], [[Shqipëri]]
| former names =
| replaced names =
| replaced by names =
| sister names = [[Top NewsChannel]]
[[Top News]]
| timeshift names =
| web = {{URL|http://www.top-channeltopalbaniaradio.tvcom}}
| terr serv 1 = Shqipëri
| terr chan 1 = Analoge/dixhitale
* [http://www.topalbaniaradio.com/ Faqja zyrtare e Top Albania Radio]
* [http://top-channel.tv/ Faqja zyrtare e Top Channel]
*[https://www.digitalb.al/ Faqja zyrtare e DigitAlb]
 
[[Kategoria:Radiostacione]]