Ndryshimi mes inspektimeve të "Saint Xhons"

4 bytes removed ,  1 vit më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v
Etiketa: përpunim burimi 2017
'''Saint John's''' (''Saint Xhons'') është kryeqytet dhe qyteti më i madh i shtetit të ujdhesave [[Antigua dhe Barbuda]]. Qyteti ndodhet në kordinantat gjeografike {{coord|17|7|N|61|51|W|display=inline,title}}. Qyteti ka rreth 24,226 banrë (2000), është qendër tregtare me port detar në ujdhesën [[Antigua]].
{{AmerVerCAR-Gjeogjeo-Cungcung}}
 
[[Kategoria:Atigua dhe Barbudë]]