Ndryshimi mes inspektimeve të "Vuthaj"

54 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
Ndërkaq, në Vuthaj brez pas brezi është ruajtur dhe përcjellë nëpër shekuj legjenda e "Vajzes Vuthit". Kjo legjendë përmban shumë të dhana toponomastike të ruajtura deri në ditët tona, që të moshuarit i tregonin shumë shpesh, madje me krenari duke pohuar se rrjedhin nga një fis i lashtë Shqiptar.
 
[[File:Vuthaj Vusanje 2009.gif|Vuthaj Vusanje 2009]]
 
== Pak histori ==