Dallime mes rishikimeve të "Wikipedia:Kuvendi"

1.874 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
::Fotografia është dicka që e ndryshojmë lehtë, por për emrin nuk jam shumë dakord, pasi edhe "kuvend" ka kuptim shumë të mirë. Gjithsesi sështë keq që ka ide të tjera, nëse ka mbështetje pse jo. --[[Përdoruesi:Liridon|Liridon]] ([[Përdoruesi diskutim:Liridon|diskutimet]]) 9 gusht 2018 10:42 (CEST)
::: Eh, dhe mua më duket më e thjeshtë çështja e fotografisë se sa zhvendosja e faqes. Plus që termi "Kuvend" s'është fare keq. Thjesht më pëlqente dhe "Kroi i Fshatit" për afrimin me "Village Pump" dhe referencën e Lasgushit. Nëse gjej ndonjë fotografi të përshtatshme, do e propozoj më poshtë. :) - [[Përdoruesi:Klein Muçi|Klein Muçi]] ([[Përdoruesi diskutim:Klein Muçi|diskutimet]]) 9 gusht 2018 14:46 (CEST)
 
== E RËNDËSISHME: Shqyrtim i aktiviteteve të Administratorëve ==
Përshëndetje. Një politikë në lidhje me heqjen e të "drejtave të avancuara" (administratorë, burokratë, etj) është përvetësuar kohët e fundit nga [[:m:Requests for comment/Activity levels of advanced administrative rights holders|konsensusi i komunitetit botëror]] (komuniteti juaj ka marrë një njoftim rreth diskutimit). Sipas kësaj politike, [[:m:stewards|kujdestarët]] po rishikojnë aktivitetin e administratorëve në wikit e vogla. Sipas njohurive tona më të mira, wiki juaj nuk ka një proçes formal për heqjen e të "drejtave të avancuara" nga llogaritë joaktive. Kjo do të thotë se kujdestarët do të merren me këtë sipas [[:m:Admin activity review|shqyrtimit të aktiviteteve të administratorëve]] të ri këtu.
 
Ne kemi vendosur që përdoruesit e mëposhtëm plotësojnë kriterin inaktivitetit (pa redaktime dhe pa regjistrime për më shumë se 2 vjet):
#Visi90 (administrator)
 
Këta përdorues do të marrin një njoftim së shpejti, duke ju kërkuar atyre të nisin një diskutim komuniteti nëse duan të mbajnë disa ose të gjitha të drejtat e tyre. Nëse përdoruesit nuk përgjigjen, atëherë të drejtat e tyre të avancuara do të hiqen nga kujdestarët.
 
Gjithësesi, nëse ju si komunitet do të doni të krijoni një proçes të shqyrtimit të aktivitetit duke zëvendësuar atë botëror, doni të merrni një tjetër vendim në lidhje me këta mbajtës të të drejtave inaktivë, ose nëse tashme keni një politikë që ne na ka shpëtuar, atëherë njoftoni [[:m:Stewards' noticeboard|kujdestarët në Meta-Wiki]] në mënyrë që ne të mos vazhdojmë me shqyrtimin e të drejtave në wikin tuaj. Faleminderit, '''[[User:Rschen7754|Rs]][[User talk:Rschen7754|chen]][[Special:Contributions/Rschen7754|7754]]''' 10 gusht 2018 08:13 (CEST)