Ndryshimi mes inspektimeve të "BBC"

6 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''British Broadcasting Corporation''', ose shkurt '''BBC''' ([[gjuha shqipe|shqip]]: '''''Rrjeti Transmetues Britanik''''') është rrjeti më i madh transmetues në Botë.
 
Numëron mbi 28,500 punëtorë dhe ka një buxhet vjetor prej £4 miliardë.<ref>{{cite book |last=Pharr |first=Susan |coauthors=Krauss, Ellis (eds.) |title=Media and Politics in Japan |year=1996 |publisher=University of Hawaii Press |id=ISBN 0-8248-1761-3 |pages=p.5}}</ref><ref>{{cite web |title=Financial Times website: ''Encouraging information sharing'' |url=http://search.ft.com/ftArticle?queryText=Encouraging+information+sharing&y=4&aje=true&x=16&id=060124008533&ct=0&nclick_check=1 |accessdate=2008-05-02}}</ref>