Ndryshimi mes inspektimeve të "Hi dhe shpuzë"

8 bytes removed ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (shko ne librari a biblioteke plako)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Hi dhe shpuzë''' është një përmbledhje me poezi në prozë, tregime të shkurtra dhe përsiatje me autor [[Mid'hat bej Frashëri|Mid'hat bej Frashërin]]. Libri u botua për herë të parë në [[Sofja|Sofje]] më 1915.<ref name=":3">{{Cito web|url=http://www.elsie.de/pdf/B1997HistLetShqip.pdf|title=Historia e Letërisë Shqiptare|date=1997|accessdate=5 prill 2018|website=elsie.de|publisher=Dukagjini|last=Elsie|first=Robert|authorlink=Robert Elsie|publication-place=Tiranë-Pejë}}</ref>
 
== Përmbajtja ==