Dallime mes rishikimeve të "KF Prishtina"

No edit summary
Në praninë e afro 10,000 shikuesve në vitin 1998 në Tetovë KF Prishtina luajti një ndeshje miqësore kundër [[KF Shkëndija]] të Tetovës që përfundoi me rezultati të barabartë 1:1. Në atë lojë luajtën edhe Arbnor Morina e Ardian Kozniku. Ndeshja kthyese u zhvillua në vitin 1999 në Prishtinë në praninë e mbi 22,000 shikuesve dhe përfundoi me fitore të KF Prishtina me rezultat 4:3. Në të dy këto ndeshje luajtën edhe Arbnor Morina e Ardian Kozniku, ku në ndeshjen e kthmit Ardian Kozniku shënoi tre gola dhe ia siguroi fitorën Prishtinës.
 
=== Ekipi ne Sezonin 20102018/1119 ===
{{Fs start}}
{{Fs player||nat=Kosovo|name=Alban Muqiqi|pos=GK}}
{{Fs player||nat=Kosovo|name=Armend Thaqi|pos=DF}}
{{Fs player||nat=KosovoGhana|name=Jamal Aragp|pos=MF}}
{{Fs player||nat=Kosovo|name=Armend Dallku (Kapiten)|pos=DF}}
{{Fs player||nat=Kosovo|name=Diar Miftaraj|pos=MF}}
{{Fs player||nat=Kosovo|name=Lorik Boshnjaku|pos=MF}}
{{Fs player||nat=Kosovo|name=Ahmet Haliti|pos=DF}}
{{Fs player||nat=KosovoGhana|name=Basil Abdul Khalid|pos=FW}}
{{Fs player||nat=Kosovo|name=Meriton Korenica|pos=MF}}
{{Fs player||nat=Kosovo|name=Visar Bekaj (Nen kapiten)|pos=GK}}
{{Fs player||nat=KosovoGhana|name=Abdul Bashiru|pos=DF}}
{{Fs player||nat=Kosovo|name=Bleron Sekiriqa|pos=FW}}
{{Fs player||nat=KosovoGhana|name=Gauthier Mankenda|pos=FW}}
{{Fs player||nat=Kosovo|name=Donat Hasanaj|pos=MF}}
{{Fs mid}}
{{Fs player||nat=Kosovo|name=Arber Hoxha|pos=MF}}
{{Fs player||nat=MacedonianRepublic of Macedonia|name=Alen Jasharoski|pos=FW}}
{{Fs player||nat=Kosovo|name=Qendrim Zyba|pos=MF}}
{{Fs player||nat=Kosovo|name=Argjend Mustafa|pos=MF}}