Dallime mes rishikimeve të "Stavri Shkurti"

238 bytes added ,  3 vjet më parë
v
ref & dfs
v (vetem te famshmit jane ne wiki)
v (ref & dfs)
[[Skeda:Stavri Shkurti.jpg|thumb|300px]]
'''Stavri Shkurti''' ([[Korça]], 5 gusht 1927 - [[Selanik ]], 6 gusht 1998) ka qenë nje aktor shqiptar.<ref>{{cite book|title=Fjalor enciklopedik shqiptar: N-Zh dhe një shtojcë|url=https://books.google.com/books?id=Dkc5AQAAIAAJ|year=2009|publisher=Akademia e Shkencave e Shqipërisë|pages=2500-2501}}</ref>
 
==Jeta==
{{reflist}}
 
{{DEFAULTSORT:Shkurti, Stavri}}
[[Kategoria:Lindje 1927]]
[[Kategoria:Vdekje 1998]]