Ndryshimi mes inspektimeve të "Stavri Shkurti"

381 bytes added ,  2 vjet më parë
v
+
v (→‎Jeta: +)
v (+)
 
Në vitin 1992 del në pension dhe më pas largohet nga Atdheu në [[Selanik]] të Greqisë ku dhe do të ndahet nga jeta pas një sëmundje të rëndë disa vjeçare në 6 gusht të vitit 1998 duke u përcjellë me shumë nderim e dashuri në banesën e fundit jo vetëm nga gjithë populli i Korçës por dhe nga shumë miq,kolegë e dashamirë.
 
Për meritat e tij artistike Stavri Shkurti është nderuar me titullin e lartë "Artist i Popullit".
==Nderime==
Për meritat e tij artistike Stavri Shkurti është nderuar me titullin e lartë [[Artist i Popullit]], si dhe me titullin "Qytetar Nderi" i Korçës, pas vdekjes.<ref name="Gjançi">{{cite news|title= Heshtja e shkurtit, thyhet pas vdekjes : Artisti i Popullit Stavri Shkurti, nderohet me titullin "Qytetar Nderi" i Korçës, pas vdekjes|last=Gjançi|first=Jorgjeta|date=2 October 2003|publisher=Shekulli|pages=19|language=Albanian|accessdate=6 September 2018}}</ref>
 
== Filmografia ==