Dallime mes rishikimeve të "Arrëza (Devoll)"

v
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
vNo edit summary
=== Folklori ===
=== Evente ===
Në Dobërgorë, duke filluar nga viti 2001, organizohet dhe festa e fshatit Arrëz. Më 20 Gusht të çdo viti, Arrzarët e larguar në qytete apo emigruar nëper botë, ribashkohen tek ky vend i shenjtë për ta nderuar Vakëfin dhe për t’u ritakuar me njëri-tjetrin. Kjo ditë ka marrë përmasat e një feste Pagane, ku banorë nga e gjithë zona e Devollit por edhe e Korçës, pa dallim feje, mblidhen dhe festojnë sëbashku.
 
== Shih edhe ==