Ndryshimi mes inspektimeve të "Berati"

24 bytes removed ,  1 vit më parë
v
U kthyen ndryshimet e JrgAvengers (diskutimet) në versionin e fundit nga 92.60.22.193.
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e JrgAvengers (diskutimet) në versionin e fundit nga 92.60.22.193.)
Etiketa: Rollback
| PORTAL = PO
}}
'''Berati''' është qytet me rreth 65.000 banorë dhe njëra nga dy bashkitë e [[Rrethi i Beratit|Rrethit të Beratit]] që bën pjesë në [[Qarku i Beratit|Qarkun e Beratit]]. Trojet e Beratit, sipas arkeologëve kanë qenë të banuara nga njerëz të civilizuar që nga shekulli VII para erës sonë. Berati eshte qytet koti
 
== Gjeografia ==