Dallime mes rishikimeve të "Izmiri"

81 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Goelia zhvendosi faqen Izmir tek Izmiri)
}}
 
'''Izmir''' është qytetqyteti i tretë më i populluar në [[Turqia|Turqi]]. pas [[Stambolli|Stambollit]] dhe [[Ankarasë|Ankaraja]]
 
== Gjeografia ==