Dallime mes rishikimeve të "Izmiri"

No change in size ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
}}
 
'''Izmir''' është qyteti i tretë më i populluar në [[Turqia|Turqi]] pas [[Stambolli|Stambollit]] dhe [[Ankarasë|Ankaraja|Ankarasë]]
 
== Gjeografia ==