Ndryshimi mes inspektimeve të "Besa Kokëdhima"

No change in size ,  2 vjet më parë
Fixed typo
(Korrektime)
(Fixed typo)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular iOS app edit
| titulli =
| emri i vërtetë =
| lindja = [[29 maj]], [[19881989]]
| vdekja =
| vite aktiv =2003-
}}
{{Infobox musical artist
|name = Besa|image = |image_size = |caption = |background = solo_singer|birth_name = Besa Kokëdhima|alias = |birth_date = {{birth date and age|19861989|5|29|df=y}}|birth_place = [[Fier]], [[Albania]]|origin =Qeparo |genre = [[Pop music|Pop]], [[Dance music|Dance/House]], [[Rock music|Rock]], [[R&B Music|R&B]]|label = Indipendente|occupation = Singer, Performer, Musician|instruments = Piano|years_active = 2003-present|associated_acts = |website =www.besaofficial.com |current_members = |past_members = }}
 
'''Besa Kokëdhima''' (e lindur më 29 maj 1988) e njohur si '''Besa''' është një artiste shumë e njohur dhe e suksesshme Shqiptare, autore e shumë Hiteve dhe fituese e shumë çmimeve në Festivalet e muzikës.<ref>[http://www.teksteshqip.com/besa-kokedhima/biografia BESA KOKEDHIMA :: BIOGRAFIA]</ref> Ajo është e njohur ndër të tjera për fitoren e edicionit të 10-të të Festivalit [[Kënga Magjike]] me "Tatuazh në Zemër" dhe edicionin e 6-të të [[Top Fest]] me "Engjëjt vrasin Njëlloj".
Anonymous user