Ndryshimi mes inspektimeve të "Esaias Tegnér"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
(→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Gusht → gusht duke përdorur AWB)
v
 
Përmbledhja e poemëve të Tegnérit janë botuar (1–7, 1964–96) nga shoqata Tegnérsamfundet që u themlua në vitin 1946, letrat të tij doli në botim (1–11, 1953–76) nga Nils Palmborg dhe gjithashtu nga Ulla Törnqvist (1982) vëllimi e fjalimet të tij.
 
{{DEFAULTSORT:Tegner, Esaias}}
[[Kategoria:Shkrimtarë suedezë]]
[[Kategoria:Lindje 1782]]