Ndryshimi mes inspektimeve të "1993"

16 bytes removed ,  1 vit më parë
v
rregullime te pergjithshme duke përdorur AWB
v (rregullime te pergjithshme duke përdorur AWB)
 
*[[5 Mars]] [[Palair Macedonian Airlines Fluturimi 301]]<ref>https://news.google.com/newspapers?id=EjtDAAAAIBAJ&sjid=Na0MAAAAIBAJ&pg=1278,3711570&dq=skopje+crash+fokker&hl=en</ref> Fatkeqësi Ajrore.
*[[20 Nëntor]] [[Avioimpex Fluturimi 110]]<ref>http://articles.latimes.com/1993-11-22/news/mn-59671_1_crash-plane-kills</ref> Fatkeqësi Ajrore.
 
== [[:Kategoria:Lindje 1993|Lindje]] ==
 
== [[:Kategoria:Vdekje 1993|Vdekje]] ==
* [[6 Gusht]] - [[Esad Mekuli]], shkrimtar shqiptarë (l. [[1916]])
==== Pa data ====
:''Datat e personave më poshtë nuk janë të shënuara në artikujt mbi biografinë e tyre:''
* {{?}} - [[Aleks Buda]], shkencëtarë dhe historianë shqiptarë (l. [[1911]])
== [[:Kategoria:Lindje 1993|Lindje]] ==
== [[:Kategoria:Vdekje 1993|Vdekje]] ==