Dallime mes rishikimeve të "Mburoja e Myslimanit"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
(Faqe e re: '''Mburoja e Muslimanit''' (Arabisht: '''حصن المسلم''' ; ''Hishnu al-Muslim'') është ndër librat më të njohur e përmbledhur nga autori Sa'id bin Ali bi...)
 
No edit summary
'''Mburoja e Muslimanit''' ([[Gjuha arabe|Arabisht]]: '''حصن المسلم''' ; ''Hishnu al-Muslim'') është ndër librat më të njohur e përmbledhur nga autori [[Sa'idSeid bin Ali bin WahfVehf AlEl-QahtaniKahtani]] e cila u përkthye në shumë gjuhë ndër ta edhe në gjuhën shqipe. Në të janë përfshirë [[Dhikri|dhikri]] dhe [[Duaja|lutjet]] që e ruajnë muslimanin nga shejtanët dhe xhinët dhe e forcojnë lidhjen e tij me Allahun. Në të gjenden shumica e lutjeve që i nevojiten muslimanit gjatë ditës dhe natës. Lutjet në këtë libër vjen nga traditat profetike prej [[Kutub es-Sitte|librave të hadithit]].
 
==Lidhje të jashtme==
Anonymous user