Dallime mes rishikimeve të "Korrupsioni"

4 bytes removed ,  2 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 37.26.83.50 (diskutimet) në versionin e fundit nga Addbot.
(Asgje)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 37.26.83.50 (diskutimet) në versionin e fundit nga Addbot.)
Etiketa: Rollback
 
'''Korrupsion''' - nënkupton çdo shkelje të detyrës së personave zyrtarë ose përgjegjës në
subjektet juridike dhe çdo veprimtari e [[iniciatorëve]] apo përfituesve të kësaj sjelljeje, e
drejtuar si përgjigje ndaj një shpërblimi që drejtpërdrejt ose indirekt është premtuar, ofruar,
dhënë, kërkuar, pranuar apo është pritur për t’u marrë për veten apo për një person tjetër. <ref name=KK200434>LIGJIN KUNDËR KORRUPSIONIT [http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2004_34_al.pdf Në amëzën assembly-kosova.org]</ref>