Ndryshimi mes inspektimeve të "Adrian Morina"

37 bytes added ,  2 vjet më parë
→‎Jeta: Shtova permbajtje
(→‎Shfaqjet profesionale: Shtova permbajtje)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(→‎Jeta: Shtova permbajtje)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
== Jeta ==
Lindi më [[22 shkurt]] të vitit [[1981]] në Prizren, është aktor shqiptar. Diplomoi në fakultetin e arteve, DAD, aktrim, klasa e prof. [[Faruk Begolli]]t, në [[marsi|mars]] të vitit [[2004]]. Aktualisht jetonJeton dhe punon ne Prishtine si pjese e ansamblit rezident te aktoreve ne Teatrin Kombetar te Kosoves.
 
==Shfaqjet profesionale==