Dallime mes rishikimeve të "Magna Carta"

No change in size ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Kam ndryshuar ë me e)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
No edit summary
-''Të gjithë njerëzit janë krijuar të barabartë në jetë, në liri dhe për të arritur lumturinë''.
 
-Arritja e barazisë është vendosur te Karta e Magnës, duke sjellë zdhukjenzhdukjen e skllavërisë, nga Presidenti i Abraham Linkoln.
 
-Fragmentet e saj janë cituar dhe nga Lëvizja e Suffragettes në luftën për votën e grave në fillimet e viteve 1900.{{Cn|Këtu nevoitet citim}}
Anonymous user