Ndryshimi mes inspektimeve të "Korsacka"

3 bytes removed ,  2 vjet më parë
v
 
== Gjeografia ==
Vendbanimi Korsacka ishte një fshat Shqiptar, qe ndodheshe pranë kufirit Shqiptaro-Grek përpara Luftës e Dytë Botërore. Gërmadhat të Korsackës sot gjenden në Komunënkomunën e MastorohoritKonicësQarkuqarkun i Janinës, Greqi. Fshati Korsacka ishte ndërtuar në periferi të Malevemaleve së Pindit. Gjithashtu Korsacka ka një lartësi prej 643 metra.<ref>[http://www.fallingrain.com/world/GR/17/Prosilion4.html Maps, Weather, Videos, and Airports for Prosilion, Greece]</ref> Ky fshat ishte një vendbanim në krahinë historik, etnografik dhe gjeografik i njohur si Kolonjë, në rajonin i Toskërisë.
 
== Demografia ==