Ndryshimi mes inspektimeve të "Rafael Márquez"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
Në sezonin e parë me [[FC Barcelona|Barcelonën]], Márquez luajti 21 ndeshje, me skuadrën që e mbylli sezonin në vendin e dytë. Gjatë sezonit të dytë, ai lëvizi nga qëndra e mbrojtjes në pozicionin e tij natyral (mesfushor–mbrojtës) për shkak të dëmtimeve të [[Thiago Motta]], [[Edmílson]] dhe [[Gerard López]]. Atë vit, [[FC Barcelona|Barcelona]] fitoi titullin e 17 në histori, ajo e fitoi më 14 maj 2005 pas barazimit 1–1 kundër [[UD Levante|Levantes]]. Pas një dëmtimi në gjurin e tij të majtë, ai u kthye pas një muaji për të luajtur kundër [[AC Milan|Milanit]] në ndeshjen e parë të gjysmës–finales së [[UEFA Champions League|Champions Leagues]] në [[San Siro]], [[FC Barcelona|Barcelona]] fitoi me rezultatin 0–1.
 
{{DEFAULTSORT:Márquez, Rafael}}
[[Kategoria:Lindje 1979]]
[[Kategoria:Futbollistë]]
[[Kategoria:Futbollistë meksikanmeksikanë]]
[[Kategoria:Futbollistë në kombëtaren meksikane]]
[[Kategoria:Futbollistë në Club Atlas]]