Dallime mes rishikimeve të "Aleister Crowley"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(img)
vNo edit summary
'''Alister Krouli''' ([[gjuha angleze|ang.]] : Aleister Crowley), ([[12 tetor|12 Tetor]] [[1875]] – [[1 dhjetor|1 Dhjetor]] [[1947]]), ishte një shkrimtar, okultist, poet, përgjues dhe jogi [[Anglezët|anglez]]. Ishte anëtar në disa shoqërira magjike si [[Urdhëri Hermetik i Agimit të Artë|Urdhrën Hermetike të Agimit të Artë]], dhe Ordo Templi Orientis. U bë i mirënjohur pas shkrimit të veprave të tija ''Libri i Ligjit'' dhe ''Magick'' (4 vëllime).
 
{{DEFAULTSORT:Crowley, Aleister}}
[[Kategoria:Shkrimtarë anglezë]]
[[Kategoria:Lindje 1875]]