Dallime mes rishikimeve të "Efikasiteti ekonomik"

v
U kthyen ndryshimet e 185.120.39.240 (diskutimet) në versionin e fundit nga Addbot.
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
Etiketa: Redaktim nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 185.120.39.240 (diskutimet) në versionin e fundit nga Addbot.)
Etiketa: Rollback
'''Eficenca''' ([[Gjuha angleze|ang.:]] ''Efficiency'') term i përdorur në shkencat ekomomike me kuptim të lllllngjashëm lmeme [[produktiviteti]]n.
 
Në qarqet edukative dhe treningut të administratës përkufizohet edhe si: lidhjen ndërmjet rezultatit, në kuptimin e mallrave, shërbimeve ose prodhimeve të tjera (rezultateve) dhe burimeve të përdorura për t’i prodhuar ato<ref>[http://www.itap.gov.al/Materiale_Trajnimi_Publikime_PDF/ITAP-Kontrolli%20i%20Brendshem.pdf Kontrolli dhe Auditimi i brendshëm] [[Gjon Ndreja]], [[Instituti i Trajnimit të Administratës Publike|ITAP-Shqipëri]] dok. në internet, prill 2007</ref>.