Ndryshimi mes inspektimeve të "Inshálla"

13 bytes added ,  2 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (1l2l3k zhvendosi faqen In shaa Allah te Ishallah nëpërmjet përcjellimit: shqip)
v
'''InIshallah''' shaaapo Allah'''Ishalla''' ([[Arabisht]]: '''إن شاء الله''') është fjalë arabe që në gjuhën shqipe do të thotë "Në dashtë Allahu".<ref>{{cite web|author1=Rebecca Clifta1 |author2=Fadi Helania2 |url=http://journals.cambridge.org/action/displayAbstract?fromPage=online&aid=7732876 |title=Language in Society - Inshallah: Religious invocations in Arabic topic transition - Cambridge Journals Online |website=Journals.cambridge.org |date= |accessdate=2016-07-07}}</ref> Ky fjalë thuhet nga muslimanë, krishterët dhe jehudët arab.
 
==Shpjegimi Islamik==