Ndryshimi mes inspektimeve të "Bandar Seri Begauan"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
 
}}
[[Skeda:Beside the Omar Ali Saifuddin Mosque BSB.jpg|parapamje|The Ceremonial Ship beside the Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque]]
[[Skeda:Bus station BSB.JPG|parapamje|The main bus station is located at Jalan Cator.]]
[[Skeda:Brunei museum.JPG|parapamje|Located on an archaeological site at Kota Batu, Brunei museum is the largest in the country.]]
[[Skeda:Kampong Ayer BSB2.JPG|parapamje|Kampong Ayer.]]
[[Skeda:Sculpture Persiaran Damuan.JPG|parapamje|Brunei Darussalam's sculpture at Persiaran Damuan.]]
'''Bandar Seri Begawan''' (Jawi: بندر سري بڬاوان) popullsia 27.285 (që nga 2002), është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Sulltanatit të [[Brunei]]t.