Dallime mes rishikimeve të "Piroku"

127 bytes removed ,  4 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 77.28.136.122) dhe riktheu rishikimin 1854513 nga Tiimiii
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
Etiketa: Redaktim nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 77.28.136.122) dhe riktheu rishikimin 1854513 nga Tiimiii)
 
Ky grup si këshill iniciativë i përbërë prej Samet Kurtishit, Burhan Mehmedi, Abidin Shabani, Beqir Zulfiut dhe Mujdin Bajramit në prezencën e anëtareve te të gjitha organizatave shoqëroro-politike te fshatit, më [[10 marsi]] [[1976]] doli me propozim që në ketë fshatë edhe formalisht të formohet Shoqëria Kulturoro-Artistike "Qahil Osmani". Në ketë mbledhje u vendose që në gjirin e shoqërisë se përmendur te zhvillojnë veprimtarinë e vet kulturo artistike këto seksione : grupi i valëve, grupi folkloriko-vokal, orkestrina, dhe grupi i dramës.
Shkolla fillore "Sami Frasheri" me vite me radhë fitojnë vendin e parë në garat rajonale dhe ato republikane në Maqedoni.
 
== Historia ==