Dallime mes rishikimeve të "Lufta e Parë Botërore"

[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
Principata e Shqipërisë u pushtua edhe nga dy të tretat nga ushtria austro-hungareze
Trupat serbe, të cilët u arratisën në Mal të Zi dhe Shqipëri, kryesisht u tërhoqën në Durrës, kukishte zbarkuar në dhjetor të vitit 1915 një forcë ekspeditash italiane .
[[Skeda:Kikeriki 6-2-1916 oesterreichische Besetzung Albaniens.jpg|mini|Propaganda-Karikatur zur Besetzung Albaniens durch die österreichischen Truppen]]
 
== Pasojat ==
 
Anonymous user