Dallime mes rishikimeve të "Kajmaku"

648 bytes added ,  3 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 51.158.69.142) dhe riktheu rishikimin 1906520 nga 134.247.174.186: jane ne te Kadarese
(U kthye versioni 1906520 i bërë nga 134.247.174.186 (diskutimet) ku jane referencat Iskenderije?)
Etiketa: Undo
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 51.158.69.142) dhe riktheu rishikimin 1906520 nga 134.247.174.186: jane ne te Kadarese)
[[FileSkeda:Turkish kaymak.jpg|thumbparapamje|Turkish ''kaymak''-u turke]]
'''Kajmaku''' është një produkt bylmeti në trajtë ajke, që bëhet nga [[qumështi]] i buajve, lopëve, deleve apo dhive në Azinë Qendrore, disa vende të Ballkanit, krahina të Turqisë, si dhe në Iran dhe Irak.
'''Kajmak'' është krem [[qumështi]] ose ajkë qumështi.
 
Mënyra tradicionale për të bërë kajmakun është duke zier ngadalë qumështin, pastaj duke e lënë për dy orë me një zjarr të pakët. Pasi shuhet burimi i nxehtësisë, ajka nxirret dhe lihet për t'u ftohur për disa orë ose ditë. Kajmaku ka përqendrim të lart yndyre qumështi, gjithnjë gati mbi 60%. Ka një dendësi të trashë dhe kremoze (jo krejt kompakte për arsye të proteinave të qumështit) dhe një shije të pasur.
 
== Referencat ==
<references />
{{cung}}
 
[[Kategoria:Gatime]]
562

edits