Dallime mes rishikimeve të "Ismail Kadare"

105 bytes added ,  3 vjet më parë
(kete pjese doje ta hiqje, apo jo?)
== Bibliografia ==
*{{Cite book|title=Between(s) and Beyond(s) in Contemporary Albanian Literature|last=Shatro|first=Bavjola|publisher=Cambridge Scholars Publishing|year=2016|isbn=9781443899970|ref=sfn}}
*{{cite book|last1=Morgan|first1=Peter|title=Kadare: Shkrimtari dhe diktatura 1957-1990|date=2011|publisher=Shtëpia Botuese "55"|__cpLocationplace=Tiranë|isbn=978-9928-106-12-4|edition=1|ref=sfn}}
*{{cite book|last1=Kadare|first1=Helena|title=Kohë e pamjaftueshme|date=2011|publisher=Onufri|__cpLocationplace=Tirana|isbn=978-99956-87-51-9|ref=harvsfn}}
*{{cite book|last1=Apolloni|first1=Ag|title=Paradigma e Proteut|date=2012|publisher=OM|place=Prishtinë|isbn=|ref=sfn}}
 
== Referencat ==
Anonymous user