Hape menynë kryesore

Changes

No change in size, 10 muaj më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Skeda:Tirana with Dajti 2009.jpg|thumbparapamje|290px|[[Tirana|Qyteti i Tiranës]] dhe [[Mali i Dajtit|Dajti]]]]
'''Qyteti''', antikiqsht '''Shehri''', është një qendër e madhe banimi, ku zhvillojnë veprimtarinë e tyre një varg institucionesh politike, shoqërore, administrative, kulturore dhe ndërmarrjesh industriale dhe tregtare.
 
== Historia e ndërtimit të qyteteve ==