Dallime mes rishikimeve të "DigitAlb"

11 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
}}
 
'''DigitAlb''' është platformë digjitaledixhitale Tokësore dhe Satelitore [[Shqiptare]] nga DigitAlb Sh.A.{{citim i duhur}}. DigitAlb, filloi transmetimet më [[15 korrik|15 Korrik]] të vitit [[2004]], dhe mbulon me sinjal digjital Tokësor qytetet kryesore të [[Shqipëria|Shqipërisë]]: [[Berat]], [[Tiranë]], [[Durrës]], [[Krujë]], [[Elbasan]], [[Vlorë]], [[Shkodër]], Korçë, Pogradec, Fier, Lushnje etj.
 
Në [[Dhjetor]] të vitit 2007 DigitAlb implementon në platformën satelitore ekzistuese transmetimin HDTV.
* Faqja Zyrtare e [[DigitAlb]] http://www.digitalb.al
* Faqja Zyrtare e [[SuperSport]] https://www.supersport.al/
* Për [[Zvicra|Zvicër]] faqet Zyrtare http://www.digitalb-tv.ch dhe http://www.digitalb.ch Nga CR.Petrit.Emini.ViTi
 
{{Televizioni në Shqipëri}}