Ndryshimi mes inspektimeve të "Shqipëria nën pushtimin italian (1939–43)"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
 
{{Infobox Former Country
|native_name = ''Regno Albanese''
|empire = Italy
|area=52,667
 
|status_text = Protektorati dhe varësia e Italisë
|event_start = [[Pushtimi italian i Shqipërisë|Pushtimi italian]]
 
== Burimet ==
 
[[Kategoria:Shqipëria në Luftën e Dytë Botërore]]