Ndryshimi mes inspektimeve të "El-Biruniu"

13 bytes added ,  1 vit më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
[[Skeda:Biruni-russian.jpg|parapamje|Ebu Rejhan Muhamed ibn Ahmed el Biruni]]
'''Ebu Rejhan Muhamed ibën Ahmed el-Biruni''' ishte shkencëtar, gjeodez, gjeograf, mineralog, antropolog dhe mjek [[mysliman]]. Ai ishte një nga të parët që refuzoi astrologjinë.
 
== Jeta e tij ==
1.542

edits