Ndryshimi mes inspektimeve të "Muhamet Kyçyku"

Rregullova gabimet drejtshkrimore
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 5.206.233.183) dhe riktheu rishikimin 1679659 nga Wielemir)
(Rregullova gabimet drejtshkrimore)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Muhamet Kyçyku''' (1784-1844) është një ndër poetët-bejtexhinjë bejtexhinj më të njohur dhe njëherit konsiderohet si pikëkalim nga vargu i vjetër në atë [[Rilindja Shqiptare|rilindas shqiptar]].
 
==Jeta==