Ndryshimi mes inspektimeve të "Shigjetari (yjësia)"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Shigjetari''' është njëra nga yjësitë e horoskopit. Është një nga 48 yjësitë e paraqitura nga astronomi grek i shekullit II Ptolemeu dhe gjendet edhe në...)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Është një nga 48 yjësitë e paraqitura nga astronomi grek i shekullit II [[Ptolemeu]] dhe gjendet edhe në listën me [[88 yjësitë moderne]].
Emri latin është '''Sagittarius''' dhe simbolin e ka [[Skeda:Sagittarius.svg|20px]] (♐).
Gjendet mes [[Akrepi (yjësia)|Akrepit]] në përëndim dhe [[Bricjapi (yjësia)|Bricjapit]] në lindje.