Dallime mes rishikimeve të "Little Fighter 2"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
 
'''Little Fighter 2''' është një lojë e krijuar nga Marty Wong dhe Starsky Wong në vitin 1999 për Microsoft Winows Tipi i lojës është me luftime trupore. Kjo lojë ka pasur shume versione. Në vitin 2002 doli versioni 1.9 ; në vitin 2005 versioni 1.9c ; në vitin 2009 2.0 dhe në fund të 2009 2.0a.
== Little Fighter 2 ==
Little Fighter 2 është një lojë e krijuar nga Marty Wong dhe Starsky Wong në vitin 1999 për Microsoft Winows Tipi i lojës është me luftime trupore. Kjo lojë ka pasur shume versione. Në vitin 2002 doli versioni 1.9 ; në vitin 2005 versioni 1.9c ; në vitin 2009 2.0 dhe në fund të 2009 2.0a.
 
Në shqip "Little Fighter 2" do të thotë "Luftëtarët e vegjël 2". Shpesh mund ta gjeni me iniciale "LF2".
Megjithatë, ekzistojnë edhe shumë faqe rreth kësaj loje.
 
[[deKategoria:LittleLojëra Fightervizuale]]