Dallime mes rishikimeve të "Stampa:29 nëntor"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
vNo edit summary
 
* [[1899]] - U themelua klubi futbollistik spanjoll [[FC Barcelona]].
* [[1944]] - Forcat [[partizani|partizane]] çliruan [[Shqipëria|Shqipërinë]] nga pushtuesit nazistë. Më pas një pjesë e këtyre forcave ndihmoi në çlirimin e [[Kosova|Kosovës]], [[Jugosllavia|Jugosllavisë]], [[Bosnja dhe Hercegovina|Bosnjë dhe Hercegovinës]], [[Mali i Zi|Malit të Zi]].
* [[1975]] - Emri ''Micro-soft'' (për ''[[microcomputer]] [[Softueri|software]]'') për herë të parë u përdor nga [[Bill Gates]] në letrën drejtuar [[Paul Allen]].
<noinclude>[[category:stampat e datave|Nëntor]]</noinclude>
1.542

edits