Dallime mes rishikimeve të "Truri"

2 bytes removed ,  3 vjet më parë
No edit summary
 
Truri i njeriut është i përbere nga 5 pjese : truri i madh, truri i mesëm, truri i ndërmjetëm, truri i vogël dhe palca kurrizore.
Truri Tek fëmijët e posalindur është 400 g ndërsa tek njeriu i rritur 1400 g prej te cilëve 1200 g i përkasin trurit te madh.
 
== Truri i një Gjeniu ==
Anonymous user